Ήττα για την Ελασσόνα στην Αλεξανδρούπολη

ΜΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ

Σε ένα κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο στην Αλεξανδρούπολη, σε μια πόλη που το βόλεϊ είναι το πρώτο ομαδικό άθλημα, η Ελασσόνα αν και παρατάχθηκε χωρίς τις βασικές της ακραίες Λίτσιου και Κατσαρέ και αφού ως ακραία αγωνίστηκε η Δίρβα – με πολύ καλή απόδοση μάλιστα-και στο μεγαλύτερο διάστημα η 13χρονη Παναγιώτου , εντούτοις ηττήθηκε με 3-0 σετ από την πολύ καλή ομάδα της Αλεξανδρούπολης..
Στο 1ο σετ η Ελασσόνα ξεκίνησε καλά διατηρούσε επαφή με το σκορ αλλά τα 8 χαμένα σερβίς δεν άφησαν κανένα περιθώριο ελπίδας και εύλογα η ομάδα του ¨Εβρου το κατέκτησε με 25-16..
Στο 2ο και 3ο σετ οι αθλήτριες του Παναγιώτου αγωνίσθηκαν δυνατά μείωσαν την βαθμολογική διαφορά και αν ήταν λίγο πιο ψύχραιμε,ς θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και την ανατροπή. Τελικά τα κέρδισε η Αλεξανδρούπολη με 25-22, 25-23..
Μία ήττα που δεν επηρέασε καθόλου βαθμολογικά την Ελασσόνα, αφού διατηρεί την 6η θέση και όλοι πλέον στην ομάδα περιμένουν τον σαββατιάτικο αγώνα με τον ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ, όπου και με μία ακόμα νίκη η ομάδα θα σταθεροποιηθεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας..
Το κέρδος της αγωνιστικής με την Αλεξανδρούπολη ήταν οι δύο μικρές αθλήτριες Παναγιώτου ( 13 χρ.) και η Γκαραβέλη (14 χρ.) που αγωνίστηκαν  υπέροχα και αποδεικνύουν πως ο Σύλλογος μπορεί να υπολογίζει στις υποδομές του..
Γ.Σ.Ε.Ελασσονας: (Παναγιώτου)  Πλιάκα, Δίρβα, Πέτσα, Μπούσια Σ, Μπούσια Χ, Κασσελούρη, Ζιάκου,/Παναγιώτου Τζιούργκανου, Παπακώστα,Γκαραβέλη

OMAΔA

N

H

ΣΕΤ

B

1

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

9

9

0

27

1

27

2

ΜΑΣ ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ

7

7

0

21

4

20

4

ΑΠΣ ΑΙΑΣ

8

7

1

22

7

20

3

ΓΣΓ ΝΙΚΗ

8

6

2

21

10

18

5

ΑΣ ΑΡΗΣ

7

4

3

15

12

13

6

ΓΣ ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

8

4

4

12

15

11

7

ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ

8

3

5

14

16

11

8

ΦΙΛΑΘΛ.ΛΑΡΙΣΑΙΚΟΣ

8

3

5

16

19

10

9

ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

8

3

5

9

19

8

10

ΓΑΣ ΜΕΓ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

9

3

6

10

22

7

11

ΣΦΒ ΕΡΜΗΣ

9

2

7

10

21

6

12

ΕΣΟΠ ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ

8

2

6

10

19

6

13

ΦΣ ΑΡΙΩΝ

9

0

9

5

27

2

 

3ος όμιλος (9η αγωνιστική)

ΕΟ Σταυρούπολης – Φιλαθλ.Λαρισαϊκός Συλ. 3-0
Σταυρούπολη (Σολκίδης): Δημητριάδου, Κοκκινίδου, Καλούδη, Καλτουρμίδου Μ., Αργυροπούλου, Μπούκα, Ιωαννίδου (λ), Μητσάνη, Άγγου.
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (Παπαδημητρίου): Αθανασιάδου, Τσαντοπούλου, Μπαλδόκα, Νικούλη, Κεραμυδά, Μπέλλου, Αναγνωστοπούλου (λ), Χαραβελούλη, Αργυροπούλου.

ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. – ΑΠΣ Αίας 0-3 (08-25, 13-25, 18-25)
Ηρακλής Ιωαννίνων (Ζιώγος): Ζαβογιάννη, Χαμπηλομάτη, Ασημακίδου, Κολέτση, Χατζηγιαννάκου, Βούζα, Εργάτη (λ).
Αίας Ευόσμου (Γαβαλά): Ιακωβίδου, Καλανταρίδου Αλ., Ξενιτιάδου, Καλανταρίδου Μ., Χατζηευστρατιάδου, Τορλαχίδου, Μυρίδου (λ).

ΦΣ Αρίων – ΕΣΟΠ Επίκουρος 0-3 (13-25, 10-25, 19-25)
Aρίων Πτολεμαϊδας (Kούρτης): Κούση Ε., Κούση Στ., Μπίγγα Κλ., Εμμανουήλ Γλ., Αϊτσίδου, Κουρκουλούκη, Εμμανουήλ Αρ. (λ), Μπίγγα Ελ., Δημάκη, Καμπανοπούλου.
Επίκουρος (Τρυψιά): Κανταρίκη, Παντέλογλου, Βουγιουκλίδου, Καντούρη, Μποσταντζόγλου, Παγκαλίδου, Κανταρτζή (λ), Μπάστα.

ΣΦΒ Ερμής – ΓΑΣ Μεγ.Αλέξανδρος 3-0 (26-24, 25-21, 25-21)
Ερμής Δράμας (Αβερκιάδης): Γιαλένου, Κωστή, Τερτλίδου, Πετροπούλου, Τυχάλα, Καρατισίδου, Σωτήρογλου (λ), Παρλόγλου, Γκουτσιούδη.
Μέγας Αλέξανδρος (Τζούρος): Τόζογλου, Μηνασίδου, Κωφίδου, Βούτου, Βαλσάμη, Δόσπρα, Βουλγαρίδου (λ), Αλατζίδου, Τσαβδάρη.

ΓΣΓ Νίκη – ΓΣ Ενωση Ελασσόνας 3-0 (25-16, 25-22, 25-23)
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Τεκτονίδης): Κεπεσίδου, Καλογεροπούλου, Λαμπροπούλου, Νατσίδου, Καράμπαλη, Νικολαΐδου, Λυμπεροπούπου (λ), Κολοσέντα, Σιρδάρη, Βαρελά, Δεβούση, Γκίτση
Ελασσόνα (Παναγιώτου): Μπούσια Χ., Πλιάκα, Κασσελούρη, Μπούσια Σ., Δίρβα, Κατσαρέ, Ζιάκου (λ), Παπαϊωάννου, Καραβέλη, Παπακώστα, Τζουργκάνου, Παναγιώτου.

 

Αν θες να είμαστε σε επαφή, κάνε