Έχασε ο ΓΣΕΕ από τον Αίαντα στο βόλεϊ

ΜΕ 3-0 ΣΕΤ

Εύκολη νίκη για τον Αίαντα Εύοσμου επί της Ελασσόνας με 3-0 σετ για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας.
[wpg_thumb]
Οι αθλήτριες της Ελασσόας,εκτός από το 1ο σετ που αντιστάθηκαν έως και το 16-15, στην υπόλοιπη διάρκεια του παιχνιδιού υπέκυψαν στην ανωτερότητα του αντιπάλου και ο Αίαντας πιέζοντας από το χώρο του σερβίς, κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ και να πανηγυρίσει μία άνετη νίκη επί της Ελασσόνας.
Για την ομάδα της Ελασσόνας ήταν η 2η εκτός έδρας ήττα,και όλο το ενδιαφέρον εστιάζεται στο Σαββατιάτικο παιχνίδι με τον Ερμή Δράμας, το οποίο και θα πρέπει αν επιζητει μία άνετη παραμονή να κερδίσει το ματς, επί ενός αντιπάλου που έχει τους ίδιους στόχους και επιδιώξεις.
Τα σετ: 25-18, 25- 16, 25-14
Γ.Σ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: ( Παναγιώτου) Μπούσια Χ., Μπούσια Σ., Λίτσιου, Κασσελούρη, Πλιάκα, Ζιάκου,Δίρβα, Παναγιώτου, Πέτσα, Παπαιωάννου, Παπακώστα, Μπελαή