Συνεχίζει αήττητη η Ελασσόνα

gsee volley (2) [3]

3-0 ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΓΩ

9 Χ 9 ΚΑΙ ΣΤΟΧΟΣ Η ΕΠΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α2

Η 9η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Β΄ Εθνικής κατηγορίας γυναικών περιείχε το ντέρμπι μεταξύ του 1ου της βαθμολογίας ,ΓΣ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ και του 2ου  της βαθμολογίας ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ.
Μία αναμέτρηση όπου θα κρινόταν κατά πολύ η 1η θέση του ομίλου..
Η ομάδα της Ελασσόνας για άλλη μια φορά έδειξε ένα καταπληκτικό αγωνιστικό πρόσωπο, παίζοντας υπέροχο βόλει, ανέτρεψε δύο φορές διαφορές 5 και 4 πόντους,έχοντας σε μεγάλη μέρα τις Κατσαρέ,Κασσελούρη και Δίρβα από τα άκρα αλλά και μία Ζιάκου ,η οποία ήταν η καλύτερη του αγώνα με 70% υποδοχή και 85 % άμυνα,στατιστική που φανερώνει την πληρότητα της απόδοσής της σε όλο τον αγώνα!!
Απέναντί της η ομάδα του Βάιου Παναγιώτου, βρήκε έναν καταπληκτικό αντίπαλο,που ήρθε στην Ελασσόνα να παίξει ανοικτό βόλει και αν ήταν πιο ψύχραιμη στο 1ο σετ, όπου και προηγούνταν με 21-15, ίσως και η εξέλιξη του αγώνα να ήταν διαφορετική.
Τα κορίτσια όμως του Γυμναστικού πίστεψαν πολύ στην νίκη, ανέτρεψαν τις διαφορές με φοβερό σερβίς και μπλοκ και κέρδισαν το 1ο σετ 30-28,το 2ο 25-22 και το 3ο με 25-18..
Χαρακτηριστικό του αγώνα οι αλλαγές των 3 παγκορασίδων ,που ως ΄΄ρολίστριες΄΄. μπήκαν στο σερβίς και ανέτρεψαν το σκορ!!
Η Παπαδοπούλου Ράνια στο 1ο σετ με τους 3 άσσους ,η Παναγιώτου στο 2ο σετ και η Παπαδοπούλου Ζωή στο 3ο σετ, όπου πήρε το σκορ στο 13 -13 και το άφησε στο 18-13!
Η ομάδα της Ελασσόνας συνεχίζει το ταξίδι της, προς την επάνοδό της στις υψηλές κατηγορίες και το θετικό είναι, πως κοντά στις έμπειρες ΄΄γαλουχούνται΄΄ και οι πιο μικρές ,αποκτούν νοοτροπία και προσωπικότητα αγώνων και όλο αυτή η κατάσταση μόνο όφελος μπορεί να έχει για την ομάδα μελλοντικά!!

ΓΣ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ:(Παναγιώτου) Πλιάκα,Κατσαρέ,Τζιούργκανου,Δίρβα,Κασσελούρη,Μπελαή,Ζιάκου/Παπακώστα,
Παναγιώτου,Παπαδοπούλου Ζωή,Παπαδοπούλου Ράνια,..