Παραμένει πρώτη η ομάδα βόλεϊ του ΓΣΕΕ

volley

Την 7η νίκη, σε 7 αγώνες, σημείωσε η ομάδα του Γ.Σ. Ελασσόνας στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής κατηγορίας Κεντρικής Ελλάδας.
Στον αγώνα,με τον οποίο τελείωσε  ο 1ος γύρος, η Ελασσόνα ξεκίνησε δυναμικά,  προηγήθηκε με μεγάλη άνεση, έως και 16-8,  κυριαρχώντας πλήρως πάνω στο φιλέ, με αποτέλεσμα να τελειώσει το σετ  25-14!
Και στο 2ο σετ, η διαφορά των ομάδων ήταν μεγάλη, με την Ελασσόνα να βρίσκεται μπροστά στο σετ με 18-11, αλλά κάπου εκεί, οι αθλήτριες του Παναγιώτου χαλάρωσαν, βλέποντας τη διαφορά στο σκορ, με αποτέλεσμα να κάνουν εύκολα το λάθος , γεγονός που έδωσε την ευκαιρία στον Βόλο να πλησιάσει στους 3 πόντους 20-23! Το σετ όμως το κέρδισε η ομάδα της Ελασσόνας με 25-21..
Στο 3ο σετ και ενώ η ομάδα τη΅Ελασσόνας, είχε μία μικρή υπεροχή , 19-17, εντούτοις οι πολλές χαμένες επιθέσεις έδωσαν τη δυνατότητα στην Νίκη Βόλου να κατακτήσει το σετ με 25-22!
Στο 4ο σετ οι Ελασσονίτισσες έδειξαν τις διαθέσεις τους από την αρχή! Με υπέροχο σέρβις , πολλές τελειωμένες επιθέσεις και καθοριστικά μπλοκ, κέρδισαν άνετα το σετ και συγχρόνως και τους τρεις βαθμούς της νίκης, με σκορ 25-13!!
Η ομάδα του Γ.Σ.Ελασσόνας πραγματοποίησε έναν φανταστικό 1ο γύρο, παίζοντας ικανοποιητικά σε όλους τους αγώνες, κερδίζοντας και τους 7 αντιπάλους και είναι σίγουρο πως αν η ομάδα δείξει την απαιτούμενη σοβαρότητα και αγωνιστικότητα και στον 2ο γύρο, σίγουρα η βαθμολογική της θέση ,θα είναι υψηλά και γιατί όχι και στην 1η θέση, που θα της δώσει και την άνοδο στην επόμενη κατηγορία.
Τα σετ: 25-14, 25-21, 22-25, 25-13..