Εύκολη νίκη για την Ελασσόνα 3-0 με Φ.Ε. Ιωαννίνων

ΣΤΟ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με νίκη ολοκλήρωσε τις φετινές της αγωνιστικές υποχρεώσεις, στην έδρα της, η Γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Γ.Σ.Ε.Ελασσόνας. Στο τελευταίο εντός έδρας αγώνα επιβλήθηκε της Φ.Ε.Ιωαννίνων εύκολα, με 3-0 σετ, αγκαλιάζοντας την 6η θέση της βαθμολογίας, μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος .
Η Ελασσόνα αν και ξεκίνησε χαλαρά τον αγώνα, έχανε έως και 2-10, κατάφερε με καλό σερβίς και αποτελεσματικές επιθέσεις να κατακτήσει το σετ με 25-20.
Στα άλλα δύο σετ η ομάδα δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα και εύκολα επιβλήθηκε με 25-18 και 25- 20..
Για τα Γιάννενα, ήταν η τελευταία τους ευκαιρία για παραμονή και μετά από αυτή την ήττα ,την επόμενη σαιζόν θα αγωνίζονται στη τοπική κατηγορία..
Ενθαρρυντική για άλλη μία φορά η συμπαράσταση του κόσμου που στο τέλος χειροκρότησαν την ομάδα για την φετινή τους προσπάθεια ..
Η διοίκηση ,οι παίκτριες και ο προπονητής τους ευχαρίστησαν και ανανέωσαν το ραντεβού τους, για την επόμενη αγωνιστική περίοδο ..
Σετ : 25-20 , 25-18, 25-20..

Γ.Σ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: (Παναγιώτου) Πλιάκα,Γκέτσιου,Μπούσια,Δίρβα, Ζιάκου,Κατσαρέ,Τζιούργκανου/ Παπακώστα,Παναγιώτου,Παπαιωάννου..