Στην 5η θέση της βαθμολογίας ο ΓΣΕΕ στην Α2 βόλλεϊ

ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ..Γ.Σ.ΔΡΑΜΑΣ!

ΣΤΗ 5η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ..Ο Γ.Σ. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

Με νίκη 3-2 επί του Γ.Σ.ΔΡΑΜΑΣ  συνέχισε ο  Γ.Σ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ στην 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Βόλεϊ Γυναικών.
Η ομάδα της Ελασσόνας ξεκίνησε τον αγώνα με πολύ άγχος το οποίο φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο. Μπροστά στο κοινό της –που για άλλη μία φορά ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα του Συλλόγου – οι αθλήτριες του Παναγιώτου θέλοντας να αποδώσουν όσο το δυνατό πιο ικανοποιητικά , και με το καλό αποτέλεσμα του αγώνα μέσα στον Επίκουρο,υπέπεσαν σε πολλά λάθη τα οποία εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος και κέρδισε το 1ο σετ με 24-26!!
Στο 2ο σετ η Ελασσονίτικη ομάδα αν και ξεκίνησε άσχημα εντούτοις πίεσε στο σερβίς και με καλύτερες παίκτριες τις αδερφές Μπούσια Σ., Μπούσια Χ, κατάφερε να το κερδίσει με 25-21!
Το 3ο σετ ανήκε ολοκληρωτικά στον Γ.Σ.Ελασσόνας που με όμορφο βόλεϊ και καλύτερες παίκτριες τις Δίρβα , και Μπούσια Χάιδω έληξε με 25-17 υπέρ της Θεσσαλικής ομάδας!!!
Στο 4ο σετ και ενώ όλοι περιμέναμε μία άνετη επικράτηση της Ελασσόνας εντούτοις η ΔΡΑΜΑ πίεσε στο σερβίς ΄΄σκούπισε΄΄ όλες σχεδόν τις άμυνες και σε συνδυασμό με τη χαλαρότητα των γηπεδούχων το κέρδισε με 25-22..φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα παγώνοντας το κλειστό της Ελασσόνας .
Στο τάι μπρέικ η Ελασσόνα στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων έπαιξε δυνατά και επικράτησε εύκολα με 15-7!!!
Με τη νίκη της αυτή η ομάδα της Ελασσόνας σκαρφάλωσε στη 5η θέση της βαθμολογίας  με 7 βαθμούς..