Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των ομίλων / Πάρτι του διοργανωτή Μορφωτικού Συλλόγου στο καφέ Ζ το Σάββατο 25 Ιουνίου στο πλαίσιο της Οικονομικής Εξόρμησης για την υπόθεση του Λαογραφικού Μουσείου Τσαριτσάνης / Αναδάσωση, στα πλαίσια του Τουρνουά, το Σάββατο 2 Ιουλίου στις 10.00 το πρωί

Το Σάββατο 18 Ιουνίου ολοκληρώθηκε η προθεσμία για την υποβολή συμμετοχών στο «3ο Τουρνουά μπάσκετ- βόλλεϊ» του Μορφωτικού Συλλόγου Τσαριτσάνης. 23 ομάδες και 250 συνολικά αθλητές θα λάβουν μέρος στη φετινή διοργάνωση, η οποία αποτελεί ένα καθιερωμένο και σημαντικό αθλητικό θεσμό της περιοχής, με τη συμμετοχή να είναι δωρεάν.


Το Τουρνουά θα ξεκινήσει την Κυριακή 26 Ιουνίου και θα διαρκέσει περισσότερο από ένα μήνα καθώς θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 29 και το Σάββατο 30 Ιουλίου, με τους τελικούς στο μπάσκετ και στο βόλλεϊ αντίστοιχα. Σημειώνεται πως την Παρασκευή 29 Ιουλίου, πριν την έναρξη του τελικού στο μπάσκετ θα πραγματοποιηθεί διαγωνισμός τριπόντων στον οποίο οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώνουν συμμετοχή στη γραμματεία των αγώνων, καθημερινά μέχρι το Σάββατο 23 Ιουλίου.
Το βράδυ της Κυριακής 19 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του Μορφωτικού Συλλόγου στην Τσαριτσάνη η κλήρωση για το σχηματισμό των ομίλων των αγώνων.
Στο μπάσκετ ορίστηκαν δύο όμιλοι τους οποίους αποτελούν οι παρακάτω ομάδες: STARS, ΣΒΑΝΑΔΕΣ,  D RADIO,  ΝΕΤ CAF? ΣΕΡΕΜΕΤΙΔΗΣ,  ΑΕΤΟΙ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Α’ όμιλος) και ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ,  RUNNER,  «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM,  ΡΑΠΑΝΩΤΟΙ ΚΑΣΤΩΡΕΣ (Β’ όμιλος).
Αντίστοιχα τους δύο ομίλους του Βόλλεϊ αποτελούν οι: «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM, ΤΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑ,  ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ, ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ, ΚΑΦΕ ΠΥΡΑΜΙΣ, NO NAME και  ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ (Α’ όμιλος) και  ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ,  ΠΕΝΤΕ Φ,  CLUB- CAFE Z, LOSERS, ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (CEBOLITAS), ΚΑΦΕ ΚΛΑΣΣΙΚΟ,  ΜΠΑΤΑΝΟΒΟΥΡΤΣΕΣ (Β’ όμιλος).
Το Σάββατο 25 Ιουνίου, μια μέρα πριν την έναρξη του Τουρνουά, θα πραγματοποιηθεί πάρτι στο «καφέ Ζ» στην κεντρική πλατεία της Τσαριτσάνης, με συμβολική είσοδο 1 ευρώ καθώς είναι ενταγμένο στην Οικονομική Εξόρμηση που έχει κηρύξει ο Μορφωτικός Σύλλογος Τσαριτσάνης για την υπόθεση του Λαογραφικού Μουσείου, προσπάθεια που είναι σε εξέλιξη. Κατά τη διάρκεια του πάρτι θα προβάλλονται εικόνες και βίντεο από το περσινό 2ο Τουρνουά, υλικό που αποτελεί αρχείο της Κινηματογραφικής Λέσχης του Συλλόγου.
Επίσης στο πλαίσιο του Τουρνουά θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 2 Ιουλίου αναδάσωση σε ορεινή περιοχή της Τσαριτσάνης με τη συμμετοχή των ομάδων, των αθλητών και οποιουδήποτε άλλου ενδιαφερόμενου. Θα υπάρξει συγκέντρωση στην κεντρική πλατεία της Τσαριτσάνης στις 10.00 το πρωί και πορεία έως το σημείο της αναδάσωσης.

 

Αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων

Το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

ΒΟΛΛΕΫ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΕΣ Υπεύθυνοι ομάδων ΟΜΑΔΕΣ Υπεύθυνοι ομάδων
«ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ ΖΗΣΗΣ ΦΛΩΡΟΣ
ΤΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑ ΛΟΥΚΑΣ ΠΑΠΑΔΗΜΟΣ ΠΕΝΤΕ Φ ΣΤΕΛΛΑ ΛΕΝΤΖΑ
ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΠΑΡΔΑΝΙΚΑΣ

CLUB- CAFE Z

ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΚΑΝΤΖΟΣ
ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

LOSERS

ΚΩΣΤΑΣ ΒΑΚΡΑΤΣΑΣ
ΚΑΦΕ ΠΥΡΑΜΙΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΖΙΟΥΡΓΚΑΝΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (CEBOLITAS) ΦΩΤΗΣ ΓΚΟΓΚΟΣ
NO NAME ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΚΑΦΕ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΣΧΟΣ
ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΚΩΣΤΑΣ ΖΗΣΑΡΟΣ ΜΠΑΤΑΝΟΒΟΥΡΤΣΕΣ ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΥΤΟΚΑΣ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 1η
Κυριακή 26 Ιουνίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 ΤΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑ ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
21.30 «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ
22.30 ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ ΚΑΦΕ ΚΛΑΣΣΙΚΟ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2η
Τρίτη 28 Ιουνίου 2011
ΏΡΑ      
20.30

CLUB- CAFE Z

ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (CEBOLITAS)
21.30 ΠΕΝΤΕ Φ

LOOSERS

22.30 ΚΑΦΕ ΠΥΡΑΜΙΣ NO NAME

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3η
Τετάρτη 29 Ιουνίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 ΚΑΦΕ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΜΠΑΤΑΝΟΒΟΥΡΤΣΕΣ
21.30 ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ ΠΕΝΤΕ Φ
22.30 ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4η
Παρασκευή 1 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM ΚΑΦΕ ΠΥΡΑΜΙΣ
21.30 ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
22.30

CLUB- CAFE Z

LOSERS

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5η
Σάββατο 2 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ ΚΑΦΕ ΠΥΡΑΜΙΣ
21.30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (CEBOLITAS) ΜΠΑΤΑΝΟΒΟΥΡΤΣΕΣ
22.30 ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ NO NAME

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η
Τρίτη 5 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ

LOOSERS

21.30

CLUB- CAFE Z

ΚΑΦΕ ΚΛΑΣΣΙΚΟ
22.30 «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM NO NAME

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η
Τετάρτη 6 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 ΤΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑ ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ
21.30 «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
22.30 ΠΕΝΤΕ Φ ΚΑΦΕ ΚΛΑΣΣΙΚΟ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η
Παρασκευή 8 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30

LOSERS

ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (CEBOLITAS)
21.30 ΠΕΝΤΕ Φ ΜΠΑΤΑΝΟΒΟΥΡΤΣΕΣ
22.30 «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η
Σάββατο 9 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ
21.30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (CEBOLITAS) ΚΑΦΕ ΚΛΑΣΣΙΚΟ
22.30 ΤΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑ ΚΑΦΕ ΠΥΡΑΜΙΣ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η
Τρίτη 12 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 ΠΕΝΤΕ Φ

CLUB- CAFE Z

21.30 ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ ΜΠΑΤΑΝΟΒΟΥΡΤΣΕΣ
22.30 NO NAME ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η
Τετάρτη 13 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 ΚΑΦΕ ΠΥΡΑΜΙΣ ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ
21.30 ΤΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑ NO NAME
22.30

LOSERS

ΚΑΦΕ ΚΛΑΣΣΙΚΟ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η
Πέμπτη 14 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30

CLUB- CAFE Z

ΜΠΑΤΑΝΟΒΟΥΡΤΣΕΣ
21.30 ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (CEBOLITAS)
22.30 ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ NO NAME

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
Σάββατο 16 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM ΤΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑ
21.30 ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ ΚΑΦΕ ΠΥΡΑΜΙΣ
22.30

LOSERS

ΜΠΑΤΑΝΟΒΟΥΡΤΣΕΣ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η
Δευτέρα 18 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 ΤΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ
21.30 ΡΑΠΑΝΑΚΙΑ

CLUB- CAFE Z

22.30 ΠΕΝΤΕ Φ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (CEBOLITAS)

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Πέμπτη 21 Ιουλίου 2010
ΏΡΑ      
21.30 Α’ προημιτελικός 1ος Α’ ομίλου 4ος Β’ ομίλου
22.30 Β’ προημιτελικός 2ος Α’ ομίλου 3ος Β’ ομίλου

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Παρασκευή 22 Ιουλίου 2010
ΏΡΑ      
21.30 Γ’ προημιτελικός 3ος Α’ ομίλου 2ος Β’ ομίλου
22.30 Δ’ προημιτελικός 4ος Α’ ομίλου 1ος Β’ ομίλου

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Τρίτη 26 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
21.30 Α’ ημιτελικός νικητής Α’ προημιτελικού νικητής Β’ προημιτελικού
22.30 Β’ ημιτελικός νικητής Γ’ προημιτελικού νικητής Δ’ προημιτελικού

 

ΤΕΛΙΚΟΣ
Σάββατο 30 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
22.00 Νικητής Α’ ημιτελικού Νικητής Β’ ημιτελικού

 

 

ΜΠΑΣΚΕΤ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΕΣ Υπεύθυνοι ομάδων ΟΜΑΔΕΣ Υπεύθυνοι ομάδων

STARS

ΜΙΧΑΛΗΣ ΓΚΟΓΚΟΣ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΠΑΡΔΑΝΙΚΑΣ
ΣΒΑΝΑΔΕΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΜΠΑΛΩΜΑΤΗΣ

RUNNER

ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

D RADIO

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΝΟΥΛΑΣ «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΝΕΤ CAFÉ ΣΕΡΕΜΕΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΣΙΟΛΑΚΗΣ ΡΑΠΑΝΩΤΟΙ ΚΑΣΤΩΡΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΖΙΟΥΡΓΚΑΝΟΣ
ΑΕΤΟΙ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΡΟΒΑΤΑΣ    

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 1η
Δευτέρα 27 Ιουνίου 2011
ΏΡΑ      
20.30 ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ

RUNNER

21.30

STARS

ΑΕΤΟΙ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ
22.30 ΣΒΑΝΑΔΕΣ

D RADIO

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2η
Πέμπτη 30 Ιουνίου 2011
ΏΡΑ      
20.30

RUNNER

«ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM
21.30

D RADIO

ΝΕΤ CAFÉ ΣΕΡΕΜΕΤΙΔΗΣ
22.30 ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ ΡΑΠΑΝΩΤΟΙ ΚΑΣΤΩΡΕΣ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3η
Δευτέρα 4 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30

STARS

D RADIO

21.30 ΣΒΑΝΑΔΕΣ ΑΕΤΟΙ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ
22.30 ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4η
Πέμπτη 7 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
20.30

RUNNER

ΡΑΠΑΝΩΤΟΙ ΚΑΣΤΩΡΕΣ
21.30 ΣΒΑΝΑΔΕΣ ΝΕΤ CAFÉ ΣΕΡΕΜΕΤΙΔΗΣ
22.30

D RADIO

ΑΕΤΟΙ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5η
Δευτέρα 11 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
21.30

STARS

ΝΕΤ CAFÉ ΣΕΡΕΜΕΤΙΔΗΣ
22.30 «ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ» TEAM ΡΑΠΑΝΩΤΟΙ ΚΑΣΤΩΡΕΣ

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η
Παρασκευή 15 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
21.30

STARS

ΣΒΑΝΑΔΕΣ
22.30 ΝΕΤ CAFÉ ΣΕΡΕΜΕΤΙΔΗΣ ΑΕΤΟΙ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Σάββατο 23 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
21.30 Α’ ημιτελικός 1ος Α’ ομίλου 2ος Β’ ομίλου
22.30 Β’ ημιτελικός 2ος Α’ ομίλου 1ος Β’ ομίλου

 

ΤΕΛΙΚΟΣ
Παρασκευή 29 Ιουλίου 2011
ΏΡΑ      
22.00 Νικητής Α’ ημιτελικού Νικητής Β’ ημιτελικού

 

* Κατόπιν συνεννόησης μεταξύ των ομάδων και του διοργανωτή Μορφωτικού Συλλόγου μπορούν να υπάρξουν αλλαγές στις ώρες των αγώνων.

 

Θέματα #βόλλεϊ #Μορφωτικός Τσαριτσάνης #μπάσκετ #τουρνουά