Νίκη για την Ελασσόνα με 3-0 σετ τα Γιαννιτσά

ΕΞΟΧΗ Η ΔΙΡΒΑ ΜΕ 21 ΠΟΝΤΟΥΣ!

Όταν κερδίζεις με 3-0 έναν αντίπαλο που έχει τους ίδιους στόχους με σένα…

..όταν η στατιστική του αγώνα, αγγίζει το τέλειο_ 65% υποδοχή και 70% επίθεση-…

..όταν ο κόσμος όρθιος, χειροκροτεί και ενθαρρύνει την ομάδα σε όλο το παιχνίδι…

..και όταν με αυτή τη νίκη σταθεροποιείσαι βαθμολογικά μέσα στην εξάδα της κατηγορίας….

τότε σίγουρα σαν ομάδα ,σαν Σύλλογος έχεις πετύχει 100% τον στόχο σου στο συγκεκριμένο αγώνα!!

Το παιχνίδι με τα Γιαννιτσά, ήταν ορόσημο για την Ελασσόνα, αφού και όμορφο βόλεϊ έπαιξε και νικήτρια με καθαρό σκορ βγήκε από τον αγωνιστικό χώρο..

Στο 1ο σετ, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, εντούτοις το καλό σέρβις και οι πολλές τελειωμένες επιθέσεις διαμόρφωσαν το τελικό 25-18..

Στο ίδιο μοτίβο κινήθηκε και το 2ο σετ με τις αθλήτριες του Βόιου Παναγιώτου να επιβάλλουν πλήρως το ρυθμό τους και με πρώτα βιολιά τις Δίρβα, Μπούσια, Κατσαρέ επιθετικά και τις Γκέτσιου Ζιάκου στην υποδοχή – άμυνα κέρδισαν το σετ με 25-16..

Το 3ο σετ θύμισε λίγο ΄΄από το παιχνίδι στα Γιαννιτσά΄΄ καθώς, όπως και στο παιχνίδι του 1ου γύρου, έτσι και τώρα οι Γιαννιτσιώτισες βρέθηκαν μπροστά μέχρι και 6 πόντους, εκεί όμως μίλησε η ψυχή της ομάδας, το σέρβις καθώς και η επιβλητική επιθετική παρουσία της Δίρβα με αποτέλεσμα να τελειώσει το σετ με 25-23.

Για άλλη μια φορά αξιοσημείωτο γεγονός αποτελεί η παρουσία του κόσμου!

Απέδειξε πως στηρίζει την ομάδα και η παρουσία του ήταν συγκλονιστική καθώς ήταν σημαντική η βοήθεια του στην προσπάθεια των αθλητριών. Κορυφαίες για άλλη μία αγωνιστική οι Δίρβα (με 21 πόντους),και Μπούσια (15 πόντους) χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιπες παίκτριες.