Ομάδα (3-0) τριών αστέρων!!!

Τί και αν ήταν το πρώτο παιχνίδι στην έδρα της σε Εθνική κατηγορία!!
Τι και αν έπαιζε μπροστά στο κοινό της για πρώτη φορά!!
..εντούτοις κέρδισε άγχος , αντίπαλο και με μία φανταστική απόδοση
η γυναικεία ομάδα της Ελασσόνας, επικράτησε ολοκληρωτικά της αντιπάλου της, Νέας Γενιάς με 3-0 σετ (25-14,25-19,25-11)…
Οι καλές εμφανίσεις των δύο πρώτων αγωνιστικών και η χαμηλή συγκομιδή βαθμών, πείσμωσαν πολύ τις αθλήτριες του Παναγιώτου , οι οποίες με τη βοήθεια του συγκλονιστικού κόσμου, κατάφεραν να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους και να μετατρέψουν ένα σημαντικό αγώνα, με  αντίπαλο μία ομάδα με ιστορία στο χώρο και από τις καλύτερες στην κατηγορία,σε υγιεινό περίπατο..
Όλα λειτούργησαν τέλεια : σερβίς δυνατό και αποτελεσματικό -14 άσους-, τέλεια υποδοχή , επιθέσεις  τελειωμένες , θα  ήταν αδύνατο λοιπόν  αυτή η ομάδα, με αυτό τον αγωνιστικό ρυθμό, να μη φύγει νικήτρια από τον αγωνιστικό χώρο..
Αποκάλυψη του αγώνα η 14χρονη Κασσελούρη, που  κλήθηκε να καλύψει το κενό    -λόγω τραυματισμού- της έμπειρης  Γκέτσιου και η οποία τελείωσε το παιχνίδι με 6 άσσους και καλή αγωνιστική παρουσία.
Για άλλη μία φορά η λίμπερο Ζιάκου απέδειξε ότι διανύει περίοδο εξαιρετικής ΄΄φόρμας΄΄ και αυτή τη στιγμή αποτελεί εγγύηση στο χώρο της υποδοχής και της άμυνας της Ελασσονίτικης ομάδας..
Φυσικά η Δίρβα η οποία τελείωσε  τις περισσότερες μπάλες και αποτελούσε εγγύηση στο μπλοκ..
Με πολύ καλή απόδοση και η Κατσαρέ, όπου έκανε το καλύτερο παιχνίδι μέχρι τώρα..
Τέλος ιδιαίτερα καλή βραδιά είχαν  και οι Μπούσια Χάιδω και Ιοβτσεβα..
Στο 1ο σετ η Ελασσόνα ξεκίνησε δυνατά ,επέβαλε πλήρως το ρυθμό της και το κατέκτησε με 25-14!!!
Στο 2ο σετ η Νέα Γενιά ξεκίνησε δυνατά, πίεσε στο σερβίς και στην επίθεση και κατάφερε να ξεφύγει με 16-18..κάπου εκεί μπήκε αλλαγή η Παναγιώτου και από τον χώρο του σερβίς πήρε 2 άσους, δυσκόλεψε την υποδοχή της Ν. Γενιάς και η Ελασσονίτικη ομάδα τελείωσε το σετ με 25 -19!
Το 3ο σετ ήταν συνεχής επιθετικός μονόλογος της Ελασσόνας, όπου και επιβλήθηκε με 25-11 και τη νεαρή Κασσελούρη να πετυχαίνει 4 άσους!!

ΕΛΑΣΣΟΝΑ: (Παναγιώτου) Ιόβτσεβα, Δίρβα, Μπούσια Χ.,Μπούσια Σ., Κατσαρέ, Κασσελούρη, Ζιάκου(λ) / Παναγιώτου, Τζιούργκανου…