Ελασσονίτες με μετάλλια στην Πανεπιστημιάδα πάλης

Γεωργάκης, Θεοδωράκης & Ζιάρρας

Panepistimiada-01 [1]

Με τρία μετάλλια επέστρεψαν από την 6η Πανελλήνια Φοιτητική Πανεπιστημιάδα που διεξήχθη στο Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων, την Τετάρτη 28 Μαΐου, οι αθλητές της “Παλαίστρας” Ελασσόνας.
Ο Βασίλης Γεωργάκης που εκπροσωπούσε το ΤΕΦΑΑ Τρικάλων κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 80 κιλών της ελληνορωμαϊκής πάλης και μια θέση στην Εθνική Ομάδα πάλης των Πανεπιστημίων.
Ο Χρήστος Θεοδωράκης του ΤΕΦΑΑ Αθηνών κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία των 66 κιλών της ελληνορωμαϊκής πάλης αλλά η αγωνιστική του ετοιμότητα δεν ήταν η καλύτερη.
Τέλος, ο Παναγιώτης Ζιάρρας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο επίσης στην κατηγορία των 66 κιλών της ελληνορωμαϊκής πάλης και ο αγώνας του για την 3η ή 4η θέση ήτανε ο θεαματικότερος της διοργάνωσης.
Οι επιτυχίες των αθλητών της Παλαίστρας γιορτάστηκαν με πολύ φαγητό, κρασί & μουσική και τη γιορτή μας τίμησε και ο νέος Δήμαρχος της Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου.