Έχασε από τον Επίκουρο ο ΓΣΕΕ στο βόλεϊ

Γ.Σ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ – ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ 0-3
15 ΧΑΜΕΝΑ ΣΕΡΒΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΑΣΣΟΝΑ!!!

Ήττα για τον Γ.Σ.Ε.Ελασσόνας με 3-0 σετ από τον Επίκουρο, σε ένα παιχνίδι, όπου οι Ελασσονίτισσες έχασαν 15 σέρβις και η απόδοσή τους κυμάνθηκε σε χαμηλά επίπεδα..
Το 1ο σετ ξεκίνησε ιδανικά για την Ελασσόνα και δημιούργησε μία διαφορά 4 πόντων (19-15), αλλά οι χαμένες επιθέσεις έδωσαν την αφορμή στον Επίκουρο ,να ανεβάσει την απόδοσή του και σε συνδυασμό με τα 3 χαμένα σερβίς, το 1ο σετ ΄΄πήγε΄΄ στον Επίκουρο.
Ένα σετ, το οποίο ήταν καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα και που  μπορεί και να άλλαζε η ροή του σκορ, εάν το κέρδιζε η Ελασσόνα.
Το 2ο σετ, ανήκε ολοκληρωτικά στον Επίκουρο, όπου η κακή υποδοχή  και επίθεση της  Ελασσόνας, διαμόρφωσαν  το 2-0 για τον Επίκουρο  σχετικά εύκολα με 25-14.
Το 3ο σε,τ ήταν αντιγραφή του  1ου,  με την Ελασσόνα να ξεκινά δυνατά, να επιβάλλει το ρυθμό της και να προηγείται με 12-10 , εκεί όμως, ο τραυματισμός της Κατσαρέ, που αντικαταστάθηκε από την Κασσελούρη ,αποδιοργάνωσε την ομάδα και ο Επίκουρος προηγήθηκε με 18-14 όπου και διατήρησε τη διαφορά έως και το τέλος με 25-20..
Επόμενος αγώνας για την Ελασσόνα, αυτό με τον Γ.Σ.ΔΡΑΜΑΣ  στην Δράμα, ένα παιχνίδ,ι όπου μοναδικός στόχος θα είναι μόνο η νίκη..

ΕΛΑΣΣΟΝΑ ( Παναγιώτου)  Πλιάκα,Κατσαρέ, Μπούσια Σ., Δίρβα,Γκέτσιου,Τζιούργκανου,Ζιάκου λ, Ιόβτσεβα,Κασσελούρη , Παναγιώτου..)