ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΜΕΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ!!
να είμαστε όλοι εκεί…………

Φ.Ε.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ –Γ.Σ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: 2-3
ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ!!!
ΑΔΙΚΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ Ο Γ.Σ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ!!!

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Γ.Σ.Ελασσόνας, επιβλήθηκε στα Γιάννενα ,της τοπικής  ομάδας, με 3-2 σετ ,για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α2 Εθνικής κατηγορίας.
Οι Ελασσονίτισες ξεκίνησαν με ξέφρενο ρυθμό τον αγώνα, όπου και προηγήθηκαν με 2-0 σετ (25-15,25-15).
Ήταν τέτοιος ο ρυθμός του αγώνα για την ομάδα του Βάιου Παναγιώτου ,που  δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο και έχοντας σε μεγάλη μέρα την Γκέτσιου κατέκτησε γρήγορα τα δύο σετ.
Στο 3ο σετ οι γηπεδούχες αφυπνίστηκαν πίεσαν στο σέρβις και σε συνδυασμό με την χαλαρότητα των φιλοξενουμένων,κατάφεραν να προηγηθούν έως και 18-12!
Και ενώ όλα έδειχναν πως η Φ.Ε.Ι θα μείωνε το σκορ, το σκηνικό άλλαξε η Ελασσόνα πίεσε στο φιλέ με σωστό και αποτελεσματικό σέρβις και κατάφερε να εξαλείψει τη διαφορά και να προηγηθεί με 25-24!!
Και στην τελευταία επίθεση για την Φ.Ε.Ι ενώ η μπάλα πέρασε ΄΄καταφανέστατα΄΄ αουτ, εντούτοις ο 1ος διαίτητης έδωσε ΄΄μέσα΄΄ .
Σίγουρα ένα σφύριγμα  που έκρινε και το αποτέλεσμα του αγώνα ο οποίος και θα τελείωνε εκεί με 3-0 σετ..
Και σαν να μην έφθανε αυτό, στο 4ο σετ η υποδοχή και η επίθεση της Ελασσόνας αποδιοργανώθηκαν, με αποτέλεσμα να τελειώσει το σετ με 25-19 υπέρ της Φ.Ε.Ι. και να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στο τάι μπρεικ..
Εκεί και οι δύο πηγαιναν κοντά στο σκορ με την ομάδα της Ελασσόνας να είναι πιο ψύχραιμη και να τελειώνει το σετ με 16-14!!
Μία σημαντική βαθμολογικά, νίκη για τον Γ.Σ.Ελασσόνας, απέναντι σε μια μαχητική ομάδα και πλέον τώρα ακολουθεί το παιχνίδι με τον Ερμή Δράμας το Σάββατο 21/1/2012 στις 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο Ελασσόνας!
Από την Ελασσόνα διακρίθηκαν ιδιαίτερα οι  Γκέτσιου, Πλιάκα, Μπούσια Σόφη.

ΦΕ Ιωαννίνων (Καλογήρου): Καλογήρου, Λακιώτη, Αναστασίου, Ασημακίδου, Παπακωνσταντίνου, Χαμπηλομάτη, Κυριατζή (λ), Χατζηγιαννάκου, Γκουντουβά, Τάσση.

Ελασσόνα (Παναγιώτου): Τζιουργκάνου, Ιόβτσεβα, Κατσαρέ, Μπούσια Σ., Δίρβα, Γκέτσιου, Ζιάκου (λ), Κασσελούρη, Παναγιώτου, Παπακώστα. Πλιάκα,